Articole

Consacrarea în slujba de prezbiter

image

În data de 4 septembrie 2016, în Biserica Penticostală „Betania” din Cluj-Napoca a avut loc consacrarea în slujba de prezbiter a fraţilor Caleb Nechifor, Daniel Oniga şi Paul Sătmărean.

Mărturia vindecării de paralizie

image

Îmi amintesc exact de un moment de la sfârșitul lunii ianuarie 2016, a fost ceva mai mult de un vis, ca și între vis și realitate, când cel rău a venit în camera mea și s-a așezat alături de mine pe pat prezentându-se într-un mod foarte manierat şi arătând foarte elegant. Mi-a spus că îl cheamă Satan, Diavolul, Lucifer sau oricum vreau eu să îi spun, fiindcă lumea îl numește în multe alte feluri. Eram blocată și nu puteam să mă mișc. Mi-a spus multe lucruri și păcate din trecut, printre care și cuvintele pe care le rostisem cu câteva zile în urmă. Mi-a părut rău de ceea ce am spus la mânie și supărare, că îmi doresc să zac bolnavă în pat și să mă odihnesc de toată truda, deoarece m-am săturat de toate lucrurile. Era adevarat ceea ce îi spusesem soțului meu, dar mai apoi am regretat... Mi-am cerut iertare atât lui, cât și Domnului. Eram obosită atât fizic cât și spiritual. Lucram la chirurgie, primeam multe urgențe și era într-adevăr obositor, dar îmi plăcea enorm ceea ce făceam. Prin aceasta credeam că fac un bine și că îl slujesc pe Dumnezeu, dar îmi neglijam relația mea zilnică cu El și alte lucruri importante în căsnicie cum ar fi comunicarea cu soțul meu. Lucrând în ture amândoi, iar eu făcând și multe nopți, nu ne întâlneam să discutăm și să ne rugăm împreună așa cum obișnuiam la începutul căsniciei noastre.

Copyright © 2015 Biserica Penticostală Betania Cluj-Napoca. Site realizat de către Ady Balea